Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

My Profile

Profile Avatar
AndreClemmon
Via Alessandro Farnese 99
Campill, BZ 39030
Italy
0363 9865312 http://Www.Ozoman.pl
Jest kilka kluczowych rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim będziesz mógł kupić generator ozonu. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, należy zauważyć, że mówimy o generatorach ozonu typu corona discharge. Są to najważniejsze typy komercyjnych / przemysłowych generatorów ozonu. Istnieją inne typy generatorów ozonu, ale jednostki wyładowcze niezawierające wyładowań koronowych są przeznaczone głównie do zastosowań na małą skalę, wytwarzając zwykle mniej niż pół funta dziennie lub mniej niż 10 gramów na godzinę ozonu.

W tym artykule dokonamy przeglądu kluczowych czynników doboru i ich zastosowania do różnych zastosowań ozonu oraz wpływu na koszt generatora ozonu.

Najważniejsze czynniki to:

1. Wyjście: To ilość ozonu wytwarzanego przez maszynę, zwykle podawana w gramach na godzinę lub funtach dziennie.

2. Stężenie: Ozon można wytwarzać w różnych stężeniach w zakresie 1-12% wagowych. If you loved this article and you wish to receive more details relating to ozonowanie mieszkania Å›lÄ…sk assure visit the page. Stężenie ozonu wpływa na większość zastosowań, a także wpływa na wydajność maszyny.

3. Zasilanie gazem: musisz mieć źródło gazu zasilającego zawierającego tlen, istnieją trzy możliwości: suche powietrze, tlen skoncentrowany z powietrza lub zakupiony tlen (jako ciekły tlen (LOX) lub sprężony tlen w butlach).

4. Chłodzenie generatora: Generator ozonu wytwarza ciepło, które musi zostać usunięte, a opcjami usuwania tego ciepła jest chłodzenie powietrzem lub chłodzenie wodne.

Wybór odpowiedniej kombinacji funkcji zależy mocno od aplikacji. Na przykład w zastosowaniach do uzdatniania wody stosuje się wyższe stężenia ozonu, natomiast w zastosowaniach do uzdatniania powietrza można wybrać niższe stężenia.

Wyjście generatora ozonu

Jest to najważniejszy czynnik przy wyborze generatora ozonu. Wymagana ilość ozonu zależy od wymagań aplikacji. Jeśli ozon jest używany do usuwania zanieczyszczeń organicznych z wody, ilość ozonu jest proporcjonalna do ilości substancji organicznej w wodzie, wydajności reakcji organicznej ozonu i skuteczności rozpuszczania ozonu w wodzie.

Jako szczególny przykład, ozon jest często wykorzystywany do redukcji chemicznego zapotrzebowania na tlen (COD) w wodzie. ChZT jest mierzony w ppm (miligramy na litr - mg / l). Zwykle potrzeba 2 mg ozonu na mg ChZT w celu usunięcia ChZT. Tak więc, gdybyśmy musieli leczyć 10 000 litrów na godzinę wody zawierającej 50 ppm COD, potrzebowalibyśmy:

10 000 litrów / godzinę X 50 mg / l COD x 2 mg Ozon / mg COD = 1 000 000 mg / godzinę

1 000 000 mg / godzinę = 1000 g / godzinę = 1 kg / godzinę

Musielibyśmy rozpuścić 1 kg / h ozonu (lub 52,8 funta na dzień ozonu)

Mniej niż 100% ozonu wstrzykniętego do wody rozpuszcza się, dlatego musimy znać skuteczność przenoszenia ozonu. Dobrze zaprojektowany system iniekcji Venturiego może rozpuścić co najmniej 90% ozonu. Dla powyższego przypadku potrzebujesz 1 kg / h ÷ 0,90 = 1,11 kg / h (58,7 funta na dobę ozonu). Jest to ilość ozonu, którą musielibyśmy wyprodukować w docelowym stężeniu, aby rozpuścić 1 kg / h ozonu w wodzie.

Ważne: dany system będzie wytwarzał mniej ozonu w miarę wzrostu stężenia ozonu. Wydajność transferu ozonu, tempo, w jakim ozon rozpuszcza się w wodzie, wzrasta wraz ze wzrostem stężenia ozonu. Oba czynniki określają ostateczny rozmiar wymaganej maszyny.

Określenie wymaganej ilości ozonu, z wyjątkiem najprostszych aplikacji, wymaga badań laboratoryjnych lub pilotażowych połączonych z oceną inżynieryjną, aby wybrać właściwą równowagę między dawką ozonu, stężeniem i wielkością generatora. Zwykle firma generująca ozon nie będzie w stanie dostarczyć tych informacji. Jeśli mogą pomóc, będą dodatkowe koszty przeprowadzenia badań.

Contacts

  • Tunes Interiors
    P.O. Box : 122173
    Dubai, UAE Address
  • Phone: +971 50 698 98 32     Phone
  • Phone: +971 4 32 32 587 / +971 4 32 36 625     Phone
  • Fax: +971 4 32 32 589 Fax

Branches/Associates

My InBox

My Messages

FromSubjectDateStatus
First Page Previous Page
1
Next Page Last Page
Page size:
select
 0 items in 1 pages
No records to display.

Google Analytics

 

  

Asset 1